kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / ABS Mobilya Aksesuarı için Ultrasonik Kaynak Makinası

Ev ve ofis mobilyalarında kullanılan, mobilya estetiğini ve fonksiyonelliğini tamamlayan plastik ürünlerin yapıştırılması ve kapatılmasında Ultrasonik Kaynak Makinaları kullanılmaktadır. Sonikel, Ultrasonik teknolojiyi mobilya aksesuarları, bağlantı elemanları, kulpları ve gardırop aksesuarları gibi ürünlerde plastik yapıştırma, somun çakma ve birleştirme gibi üretim aşamalarında kullanmaktadır.

Ultrasonik kaynak makinesi kullanımı, geleneksel kimyasalla yapıştırma metoduna göre hem üretim verimliliği açısından üstün hem de insan sağlığına zarar vermediği için tercih edilmektedir. Kimyasal yapıştırıcıların kullanılması durumunda, bekleme süreleri oluşmakta bu da üretim adetlerini kısıtlamaktadır. Sonikel Ultrasonik, mobilya aksesuarları sektöründe proje bazlı özel çözümler üreterek, sektörde üretim verimliliğinin artmasını sağlamıştır. Ultrasonik kaynak hornu olarak alüminyum, çelik ve titanyum malzemeler kullanarak uzun ömürlü ve yüksek baskı adetlerinin yakalandığı çözümler sunmaktadır. Hammadde olarak ABS, polistren ve polikarbon gibi hammaddeler ultrasonik metod ile kaynatılabilmektedir.

Uzman mühendis kadrosuyla Sonikel Ultrasonik, Türkiye’nin önde gelen mobilya aksesuarı firmalarıyla çalışmaktadır. Sonikel, Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır. İş güvenliği sebebiyle Ultrasonik kullanımı gittikçe artmaktadır. Sonikel’de pazardaki bu ihtiyacı giderecek özel makineler üretmektedir. Ultrasonik kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir.