kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Dolgu ve Plastik Teker Üretiminde Ultrasonik Kaynak Kullanımı

Sonikel Ultrasonik, dolgu ve plastik teker üretiminde ultrasonik kaynak kullanımı konusunda özel çözümler üretmektedir. İmalat yapan firmaların isteği doğrultusunda özel horn tasarımı ve imalatı yapılmaktadır.

Plastik sektöründe sabitleme gerektiren uygulamalarda yapıştırıcı ilk seçenektir. Ancak sabitlenen parça yük altında ya da sarsıntılı bir ortamda ise yapıştırıcıların mukavemeti yeterli olamayabiliyor. İşte bu noktada devre ultrasonik kaynak makineleri giriyor. Ultrasonik kaynak teknolojisi, titreşim ve basınç altında oluşturduğu akustik enerji ile plastik malzemeyi eriterek iki parçayı yekpare hale getirmektedir. Ultrasonik kaynak işlemi görmüş yeni tek parça, yük altında, sarsıntılarda ve sıcak soğuk farklarının olduğu şartlarda birleşme noktasından ayrılamamaktadır. Bu nedenle plastik teker ve dolgu teker imalatında tercih edilmektedir.

İş güvenliği sebebiyle Ultrasonik kullanımı gittikçe artmaktadır. Sonikel’de pazardaki bu ihtiyacı giderecek özel makineler üretmektedir. Ultrasonik kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır.