kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Döner Ventilli Paketleme için Ultrasonik Kaynak Ekipmanları

Ambalaj ve paketleme sektöründe ultrasonik kaynak sistemleri yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Sonikel Ultrasonik, valfli ventilli torba yapıştırma ve kapatma konusunda yerli ve yenilikçi çözümler sunan lider bir pozisyondadır.

Valfli ventilli torba dolum makineleri, torbalara toz halindeki ürünlerin, (çimento,alçı, derz, kalsit vb.) toz malzemelerin, valfli torbalara doldurulması amacıyla kullanılmaktadır. Üretim kapasite ihtiyacına göre tek veya çoklu dolum ağızlı modeller mevcuttur. Sistem, kullanıcı tarafından belirlenen set (hedef malzeme) miktarına göre torba dolum işlemini gerçekleştirmektedir. Dolum bittikten sonra, ventilli ağız kısmında toz kalmaktadır. Bu sebeple rezistanslı, ısı ile kaynak yöntemi burada başarılı olamamaktadır. Onun yerine ultrasonik kaynak, titreşim vererek hem ventildeki tozu azaltmakta hem de soğuk kaynak metodu olduğu için başarılı bir şekilde yapıştırma yaparak, sızdırmaz bir kapama sağlamaktadır.

Sonikel Ultrasonik, bu konuda Türkiye’nin neredeyse tüm büyük makine imalatçılarıyla çalışmaktadır. Özellikle, özel olarak tasarladığı titanyum ultrasonik hornlarla 7/24 çalışabilen ultrasonik kaynak sistemleri devreye almıştır. Ayrıca ventilli paketlemede en büyük sorunlardan biri olan horn ile anvilin bir birine değerek horn zarar vermesi durumunu engellemek için özel bir Ultrasonik Koruma Cihazı geliştirmiş ve sektöre çok önemli bir katkı sağlamıştır.