kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Düdüklü Tencere Valfini Ultrasonik Kaynak Makinası ile Birleştirme

Düdüklü tencere üretiminde kullanılan birçok plastik parça, farklı teknolojiler kullanarak birbirine sabitlenir. Yüksek ısıya maruz kalan bu plastik parçaların uzun ömürlü olması için genelde vida gibi bağlantı elemanları kullanılır. Ancak bu tip birleştirme, hem uzun sürmekte hem de vida maliyeti getirmektedir. Oysa Ultrasonik kaynak makinası ile yapılan birleştirmelerde hem birleştirme süresi kısa hem de ek bir malzeme kullanılmamaktadır. Kendi üzerindeki enerji ağzı denilen küçük yüksekliği eriten Ultrasonik kaynak teknolojisi, yeni gelişmeleri takip eden ve uyarlayan düdüklü tencere imalatçıları tarafından fark edilmekte ve kullanılmaktadır.

İş güvenliği sebebiyle Ultrasonik kullanımı gittikçe artmaktadır. Sonikel’de pazardaki bu ihtiyacı giderecek özel makineler üretmektedir. Ultrasonik kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, yerli üretim ve yenilikçi çözümler parolasıyla Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir. Türk sanayisine, ithalatı kesici yeni uygulamalarla çözümler sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için web sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.