kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / IP66 Kablolu LED Tüp için Ultrasonik Kaynak Otomasyonu

Aydınlatma sektöründe hızlı bir şekilde eski tip floresanların yerini led tüpler almaktadır. Led tüplerin üretiminde şerit şeklinde dizili güç ledleri kablo bağlantısı yapılarak polikarbondan üretilen koekstrüzyon plastik tüplerin içine koyulur. IP66 standardını sağlayacak şekilde kapakların bu tüplere yapıştırılması gerekmektedir. Bu noktada Sonikel Ultrasonik’in tasarladığı özel Ultrasonik kaynak otomasyon sistemi devreye girmektedir. Türkiye’nin önde gelen yerli led tüp üreticilerine Ultrasonik kaynak metodu ile sızdırmaz kaynak yapılan otomasyon sistemleri sağlamaktadır.

Sonikel Ultrasonik, uzman mühendis kadrosuyla ultrasonik teknolojiyi kullanarak üretim hızını arttıracak uygulamalar gerçekleştirmektedir. Ultrasonik kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, bu konuda Türkiye’nin neredeyse tüm büyük makine imalatçılarıyla çalışmaktadır. Özellikle, özel olarak tasarladığı titanyum ultrasonik hornlarla 7/24 çalışabilen ultrasonik kaynak sistemleri devreye almıştır. Ayrıca horn ile anvilin bir birine değerek horn zarar vermesi durumunu engellemek için özel bir Ultrasonik Koruma Cihazı geliştirmiş ve sektöre çok önemli bir katkı sağlamıştır.