kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Manometre için Ultrasonik Kaynak Makinası

Manometreler basınçlı havanın basınç değerini gösteren mekanik ölçüm cihazlarıdır. Bu ölçüm cihazlarının içine giren basınçlı havanın doğru değerini gösterebilmek için dışarıya hiç hava sızmaması gerekmektedir. İşte bu noktada Ultrasonik Kaynak Makineleri devreye girmektedir. Sonikel Ultrasonik, Türkiye’nin en büyük manometre üreticisiyle bu konuda bir çalışma yapmış ve Ultrasonik Kaynak Makinesini devreye almıştır. 2 farklı manometre tipi üzerinde çalışma yapılmıştır. Birincisi plastik kasa manometre ve ikincisi metal kasa manomatredir. Her iki ultrasonik kaynak uygulaması da farklı iki ultrasonik horn tasarlanarak devreye alınmıştır.

Ultrasonik kaynak uygulamalarında sızdırmazlık söz konusu ise, ultrasonik güç kaynağının özellikleri önem kazanmaktadır. Sonikel, uzman mühendis kadrosuyla ultrasonik güç kaynakları üzerinde özel çalışmalar yaparak homojen titreşim dağıtımını elde edecek bir sistem kurmuştur. Ultrasonik kaynak sonrası, üretim prosesinde basınçlı hava ile sızdırmazlık testi yapılmaktadır. Farklı boyutlarda manometreler için ultrasonik kaynak makinesi aynı kalmak şartıyla, yeni ultrasonik kaynak hornları tasarlanıp üretilecektir.

Sonikel Ultrasonik, projelerinde iş güvenliği prensiplerini de ön planda tutarak tasarım yapmaktadır. Tasarlanan ultrasonik otomasyon sistemleri CE standartlarına uygundur.