kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Medikal Sektörde Polyamid için Ultrasonik Kaynak Makinası

Sonikel Ultrasonik, plastik sektörde kullanılan çeşitli polyamid, abs, pp ve polikarbonattan üretilen plastik parçaların birleştirilmesi için ultrasonik kaynak makinalarını özelleştirmektedir. Plastik sektöründe kullanılan parçaların büyük bir kısmı sızdırmaz ultrasonik kaynak gereksinimi duymaktadır. O nedenle kalıp tasarım aşamasındayken ultrasonik kaynak makinesi üreticisiyle birlikte hareket etmek gerekmektedir. Belirlenecek olan kaynak ağzı ölçüleri ve açısı, ultrasonik kaynak sürecinin kalitesini belirleyecektir. Ayrıca seçilecek olan ultrasonik güç kaynağı, ukltrasonik kristal, konvertör ve ultrasonik horn kaynak kalitesine birebir etki edecektir.

Ultrasonik kaynak prosesinin sızdırmaz olması isteniyorsa, kaynak ağzı olarak bilinen enerji direktörlerinin kalıp aşamasındayken uygun ölçü ve açıda hazırlanması gerekmektedir. Aksi halde her kaynakta aynı sonuç elde edilemeyebilir.

Sonikel Ultrasonik, projelerinde iş güvenliği prensiplerini de ön planda tutarak tasarım yapmaktadır. Tasarlanan ultrasonik otomasyon sistemleri CE standartlarına uygundur.