kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Medikal Sektöründe Filtre Ultrasonik Kaynak Uygulaması

Sonikel Ultrasonik, medikal sektöre özel, yerli ve yenilikçi çözümler geliştirmektedir. Bu çözümlerden bir tanesi de medikal filtrelerin ultrasonik kaynak metodu ile birleştirilmesi, yapıştırılmasıdır. Filtrelerin içine ilk olarak filtre bezi ya da süngeri koyulur. Sonra hiçbir kimyasal ya da yapıştırıcı olmadan bu filtrenin plastik yuva içine sabitlenmesi sağlanır. İşte bu noktada ultrasonik kaynak makinesi devreye girmektedir. Medikal filtrenin hammaddesine ve filtrenin dış gövde geometrisine bağlı olarak bir ultrasonik kaynak hornu tasarlanıp üretilmektedir.

Ultrasonik kaynak makinasının özelliklerini belirlerken filtrenin boyutu, filtrenin üretildiği hammadde ve baskı adetleri göz önüne alınır. Her projede farklı ultrasonik güç kaynağı, ultrsonik kristal ve ultrasonik horn seçilebilir. Bu tamamen proje bağlıdır.

Ultrasonik kaynak prosesinin sızdırmaz olması isteniyorsa, kaynak ağzı olarak bilinen enerji direktörlerinin kalıp aşamasındayken uygun ölçü ve açıda hazırlanması gerekmektedir. Aksi halde her kaynakta aynı sonuç elde edilemeyebilir.

Sonikel Ultrasonik, kesim projelerinde iş güvenliği prensiplerini de ön planda tutarak tasarım yapmaktadır. Tasarlanan ultrasonik otomasyon sistemleri CE standartlarına uygundur.