kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Poliproplen PP Gül ve Saksı Kaynağı

Sonikel Ultrasonik, geometri ve hammadde itibariyle zorlu olan Ultrasonik Kaynak projelerini başarıyla gerçekleştirmektedir. Poliproplen PP hammaddeden imal edilmiş yuvarlak bir saksıya çiçek yapıştırılması uygulamasına, ultrasonik kaynak teknolojisi kullanarak çözüm getirmiştir. Özellikle çiçeğin asimetrik yapısı, horn tasarımını zorlaştırmıştır. Hammaddenin de zorlu bir termoplastik olması sebebiyle, pp çiçek üzerinde iz bırakmadan kaynak yapacak özel açılı ve asimterik bir horn tasarımı yapılmıştır. Bu proje Sonikel tarafından, Rusya’daki bir müşteri için gerçekleştirilmiştir. Daha önce, Sonikel Ultrasonik tarafından makine verilmiş olan Rusya’daki müşterimiz, yeni ürün tasarımları için yine Sonikel’den  yeni ultrasonik kaynak hornları istemektedir. 

Sonikel Ultrasonik, özellikle son dönemde baskı adedinin yüksek olduğu, sızdırmazlık söz konusu olan titanyum hornların kullanıldığı Ultrasonik Kaynak Makinaları satışında uzmanlaşmıştır. Zorlu ultrasonik kaynak projelerinin çözüm adresi olarak sektörde ilerlemektedir.

Sonikel, gelen ultrasonik kaynak projelerini hammadde, geometri, sızdırmazlık ve baskı adedi gibi parametrelerle incelemekte sonrasında seçilecek Ultrasonik Güç Kaynağı, ultrasonik kristal, ultrasonik horn malzemesi ve Ultrasonik Kaynak Makinesi özelliklerini belirlemektedir. Bu süreç, projenin başarı oranını belirleyen kritik ve zor bir süreçtir.