kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / PP Manyetik Seviye Göstergesi Sensörü için Ultrasonik Kaynak Makinesi

Manyetik seviye göstergesi ve şalteri, sıvılar ve buhar için seviye gösterge ve şalteri  mevcut aksesuarlarla çeşitli versiyonlarda , farklı uygulamalarda, seviye ölçmek ve kontrol etmek amaçlı üretilmiş cihazlardır. Bu seviye göstergeleri tank veya depoya bağlanır. Baypass edilen seviye  göstergesi ile sıvının seviye değişimi lokal  olarak izlenir.

Manyetik seviye gösterge ve şalterlerinin içindeki hareketli plastik parçaların içinde mıktanıs vardır. Bu mıknatısın içine koyulduğu 2 plastik parçanın sızdırmaz olarak birbirine kaynatılması gerekmektedir. PP ve çoğu zaman cam elyaf takviyeli bu plastik parçaların kaynatılmasında Ultrasonik Kaynak Makinaları kullanılmaktadır. Sonikel Ultrasonik, manyetik seviye sensörü konusunda birçok uygulama yapmış ve ultrasonik kaynak makinesi kurulumu gerçekleştirmiştir.

Manyetik seviye sensörleri ve göstergeleri farklı sıcaklıklarda kullanıldığı için yapıştırmanın ultrasonik teknoloji ile yapılması tercih edilmektedir. Ultrasonik kaynak ile yapılan yapıştırma, dış ortamdaki sıcaklıklardan en az etkilenen kaynak metodudur.
Manyetik tip su seviye göstergesi, yağ tankı seviye sensörü gibi uygulamalarda özellikle cam elyaflı plastikleri kaynatmak için ultrasonik kaynak önerilmektedir. Sonikel Ultrasonik te yaptığı testlerde titanyum horn kullanarak yüksek baskı adetleri için optimum çözüm sunmuştur.