kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / PP Plastik Güvenlik Mühürü için Ultrasonik Kaynak Makinası

Güvenlik kayış mühürleri, Poliproplen PP malzemeden üretilen, gövde içine yerleştirilmiş ve ultrasonik kaynak ile kapatılmış çelik klips sayesinde yüksek güvenlik sağlayan mühürlerdir. Ultrasonik kaynak makinalarında kapatılan bu güvenlik mühürleri kargo taşımacılığında, bankaların para transferlerinde ve askeri amaçlı uygulamalarda kullanılmaktadır. Yüksek güvenlik olması gerektiği için, çelik klipsin bulunduğu yuva, tüm imalatçılar tarafından ultrasonik kaynak teknolojisi kullanılarak yapıştırılmaktadır. Çünkü, ultrasonik kaynak geri dönüşü olmayan ve açılmaya çalışılması durumunda kopan ya da hasar gören bir kaynak sunmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, ayrıca Sırbistan’daki bir müşterisi için Ultramid Polyamid PA6 Nylon 6 Plastik Güvenlik Mühürü için Ultrasonik Kaynak Makinası üretmiştir. Kayış mühürlerde poliproplen PP yerine, Naylon PA6 kullanılabilmektedir. Naylon kullanılması durumunda çekme mukavemeti PP ye göre %50 daha yüksek olmaktadır. Örneğin poliproplenden üretilen kayış tip güvenlik mühürü için çekme mukavemeti 10kgf ise aynı güvenlik mühürü naylon polyamid PA6 dan basıldığında çekme mukavemeti 15kgf olmaktadır. Kayış tip güvenlik mühürü, üreten firmalar hem PP hem de nylon 6 dan üretim yapmaktadırlar. Bu durumda Ultrasonik Kaynak Makinası her iki duruma göre de cevap verebilecek kapasitede olmalıdır.

Sonikel Ultrasonik, güvenlik mühürü uygulamalarında sadece yurtiçine değil, ayrıca yurtdışına da Ultrasonik Kaynak Makine satmıştır. Alüminyum ve titanyum horn seçenekleriyle sektöre hizmet vermektedir.

Güvenlik mühürü sektöründe, plastik kelepçeler, vana mühürleri, yüksek güvenlikli çelik mühürler, plastik klipsli mühürler de vardır. Bu güvenlik mühürlerinin bazı üretim aşamalarında da Ultrasonik Kaynak Makinesi kullanılmaktadır.