kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Spor Ayakkabı Temizleyicisi için Ultrasonik Kaynak Makinası

Plastik sektörünün uygulamalarından biri de PP – poliproplen spor ayakkabı temizleyicisi kaplarının tıpa kısmının, kap kısmına monte edilmesidir. Bu montaj sonrasında, temizleyici kimyasalın tıpa boğazında sızdırmaz olması gerekmektedir. İşte bu montaj işlemi için Sonikel Ultrasonik tarafından tasarlanan özel bir horn ve fikstürle birlikte Ultrasonik kaynak makinası kullanılmaktadır. Aynı Ultrasonik kaynak sistemi, ayakkabı boyaları ve ayakkabı cilaları için de kullanılabilmektedir. Ultrasonik kaynak, kimyasal ile yapıştırmaya kıyasla 4 kat daha hızlı olmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, uzman mühendis kadrosuyla ultrasonik teknolojiyi kullanarak üretim hızını arttıracak uygulamalar gerçekleştirmektedir. Ultrasonik kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, Endüstri 4.0 olarak adlandırılan 4. Sanayi Devrimine katkıda bulunmak üzere ultrasonik kaynak ve kesim konularında makine ve otomasyon çözümleri sunmaktadır. Ürüne özel alüminyum, çelik ve titanyum horn tasarımı ve üretimi yapmaktadır. Sonikel’de üretim süreçlerinde ISO 9001:2008 standartları kullanılmakta olup ilgili CE Direktiflerine uygun ekipmanlar üretilmektedir.