kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Sürpriz Yumurta için Ultrasonik Blister Kaynak

Sürpriz yumurtalar pvc blister ambalajların içine koyulmaktadır. Blister, ürünlerin korunmasını sağlayan bir ambalaj çeşididir. İçerisindeki ürünü nem ve toz gibi dış etmenlerden uzun süre korur. Ayrıca ürünün açılmasını ve raflarda zarar göremesini engeller. Saydam olmayan blisterler ürünü gün ışığından korumada etkilidir.

Blisterlerde hammadde olarak PET veya PVC kullanılır. İçine ürün yerleştirildikten sonra blisteri yapıştırmak için Ultrasonik Kaynak Makinesi kullanılır. Ultrasonik kaynak sisteminde 2 metot kullanılır. Birincisi blister ambalajın tamamını tek seferde kaynatacak şekilde büyük bir ultrasonik horn kullanılmasıdır. İkincisi ise blister ambalajın birkaç noktasından noktasal kaynak yapılacak şekilde bir ultrasonik horn kullanılmasıdır.  Uygulama yapılacak ürün ölçüsüne ve yatırım maliyetine göre bu seçeneklerden biri tercih edilir. Sonikel Ultrasonik, blister ölçülerine uygun olarak horn tasarımını yapar ve alüminyum, çelik ya da titanyum hammaddelerinden birini kullanarak hornu üretir.

Bilgisayar satış mağazalarında ve süper marketlerdeki raflarda tüketiciye sunulan ürünler için paketin açılmamasını kontrol altına almak üzere, ultrasonik kaynaklı blister ambalaj kullanımı yaygınlaşmaktadır.  Ultrasonik teknoloji, ambalaj sanayiyle birlikte yerli ve yenilikçi çözümlerle ilerlemektedir. Sonikel Ultrasonik, bu konuda hem sahada hem de literatür geliştirilmesi anlamında Türk Sanayicisinin her zaman yanında yer almaktadır. Ultrasonik konusunda eğitimler vererek sektördeki bilinçli operatör sayısını her geçen gün arttırmaktadır.