kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Tekstil Sektöründe Ultrasonik Kaynak ile Kapasite Arttırma

Sonikel Ultrasonik, uzman mühendis kadrosuyla ultrasonik teknolojiyi kullanarak üretim hızını arttıracak uygulamalar gerçekleştirmektedir. Tekstil sektörünün vazgeçilmezi olan Amerikan Cırt – Amerikan Fermuarını tekstille birleştirmek için Ultrasonik Kaynak Makinası tasarlayıp üretmektedir. Tekstil sektöründe ihracata çalışan firmalar, cırt bantların dikişle birleştirilmesi yerine ultrasonik kaynak yapılarak birleştirilmesini tercih etmektedirler.  Bunun iki temel sebebi vardır. Birincisi, Amerikan fermuarı sert bir malzeme olduğundan dikiş yapılırken iğne yamulması ya da kırılması gözlenmektedir. Bu da üretim sürecinde duruş yaşanarak üretim verimliliğini azaltmaktadır. İkinci olarak, dikiş yapıldığında iplik sonları estetik açıdan çok hoş görünmemektedir. Oysa ultrasonik kaynak makinesi kullanılması durumunda, cırt bantın bileştirilme süresi dikişe göre en az 2 kat azalmaktadır. Ayrıca iğne kırılması gibi durumlar olmadığı için ara duruş süreleri minimuma inmiş olmaktadır. Ek olarak, estetik görünüm açısından da ultrasonik kaynak teknolojisiyle birleştirilmiş cırt bant çok daha şık bir görünüme sahip olmaktadır. Ultrasonik kaynak hornu olarak, baskı adetlerinin yüksekiği sebebiyle titanyum seçilmektedir.

Sonikel Ultrasonik, kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır

Sonikel Ultrasonik, projelerinde iş güvenliği prensiplerini de ön planda tutarak tasarım yapmaktadır. Tasarlanan ultrasonik otomasyon sistemleri CE standartlarına uygundur.