kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik Conta Kesim

Sonikel Ultrasonik, özellikle kauçuk sektöründe tercih edilen ultrasonik kesim bıçaklarının tasarımını ve üretimini yapmaktadır. Titanyum kesim bıçaklarının tasarımı ve üretimi tecrübe gerektirmektedir. Bu nedenle Sonikel konuyla ilgili özel çalışmalar yürütmüş ve tecrübe kazanmıştır. 20 kHz frekansında ultrasonik kesim işlemleri yapabilmektedir.

Kauçuk hamur halindeyken sıcak ve yapışkan olmaktadır. O nedenle giyotin bıçaklarla yapılan kesimlerde bıçak üzerinde kauçuk artıkları kalmakta ve prosesin kesim kalitesi kısa sürede düşmektedir. Ultrasonik kesim sayesinde bu yapışma oluşmamaktadır çünkü ultrasonik teknoloji, titreşim prensibiyle çalışmaktadır. Kauçuk hamurunun kesiminde inceltilmiş titanyum ultrasonik horn bıçak kullanılmaktadır. Sonikel Ultrasonik, bu titanyum bıçakların tasarlanması ve üretilmesi konusunda sektörde tecrübe kazanmıştır. Otomobil lastiği, traktör lastiği ve motosiklet lastiği üreticilerinin büyük bir kısmı, ultrasonik kesim sistemi kullanmaktadır.

Ultrasonik kaynak teknolojisi, yeşil ve çevreci bir teknoloji olduğundan iş güvenliği anlamında da sektöre destek olmaktadır.