kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik Halı Ambalaj Makinası

Sonikel Ultrasonik, tekstil, ambalaj ve paketleme sektöründe ultrasonik yöntemi sıkça kullanmaktadır. Tekstil sektöründe üretilen kumaşlar 80 micron veya 100 micron polietilen PE ile sarılarak ambalajlanırlar. Bu malzemeyi kaynatmak için en verimli sistem ultrasonik kaynak makinasıdır.

Ultrasonik kaynak teknolojisi, alternatifi olan sıcak çenelerle yapılan kaynağa kıyasla hem daha mukavemetli hem de enerji tasarrufu sağlayan bir kaynak metodudur.

Sonikel Ultrasonik, torba yapıştırma uygulamasını, halı ambalajlama, kumaş topu sarma gibi başka sektörlerde de kullanmaktadır. Özellikle sık naylon değiştiren halı sektöründe ultrasonik kaynak sistemleri kullanılmaktadır.

İş güvenliği sebebiyle Ultrasonik kullanımı gittikçe artmaktadır. Sonikel’de pazardaki bu ihtiyacı giderecek özel makineler üretmektedir. Ultrasonik kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır.