kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik ile Fan Kaynağı

Otomotiv sektöründe kullanılan fanların imalatında iki parçayı birbirine yapıştırmak için Ultrasonik kaynak makineleri kullanılmaktadır. Fanların yapısı itibariyle, plastik enjeksiyon makinesinden tek parça çıkması mümkün olmamaktadır. O nedenle enjeksiyondan iki parça olarak çıkartılıp Ultrasonik kaynak teknolojisi kullanarak birleştirme işlemi yapılmaktadır.

Otomotiv yan sanayisinde hızlı ve verimli üretim yapmak isteyen firmalar, üretim süreçlerini kısaltmak ve her işlem sonrası aynı kaynak mukavemetini garanti etmek için Ultrasonik kaynak makinesi kullanmayı tercih etmektedirler.

Ultrasonik kaynak ekipmanları olarak, 20kHz ultrasonik güç kaynağı, ultrasonik kristal – konvertör ve baskı adetleri yüksek olduğunda titanyumdan imal ultrasonik horn kullanılmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, otomotiv sektöründeki kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır. Ultrasonik çözümler konusunda yerlileştirme çalışmaları devam etmektedir.