kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik Kaynak ile Cırt Bandın Plastik Malzemeye Yapıştırılması

Amerikan Cırt Bant malzemesi, Ultrasonik Kaynak Makinasında, PP gibi termoplastik malzemelere yapıştırılabilir. Sektörde, genel olarak tekstillerin birbirine yapıştırılması söz konusudur. Ancak Ultrasonik teknoloji uygulamalarında öncü olan Sonikel Ultrasonik, cırt tekstili termoplastik malzemeye yapıştıran bir uygulama geliştirmiştir.  Cırt bant ultrasonik titreşim ile eritilir ve pp malzemeye yapışma sağlanır. Cırt bandın Ultrasonik kaynak makinesiyle yapıştırılması esnasında titanyum horn kullanmak gerekmektedir. Akustik özellikleri ve yüksek baskı adetleri sebebiyle titanyum sonotrode iyi bir seçim olacaktır.

Sonikel Ultrasonik, Endüstri 4.0 olarak adlandırılan 4. Sanayi Devrimine katkıda bulunmak üzere ultrasonik kaynak ve kesim konularında makine ve otomasyon çözümleri sunmaktadır. Ürüne özel alüminyum, çelik ve titanyum horn tasarımı ve üretimi yapmaktadır. Sonikel’de üretim süreçlerinde ISO 9001:2008 standartları kullanılmakta olup ilgili CE Direktiflerine uygun ekipmanlar üretilmektedir.

Sonikel Ultrasonik, yerli üretim ve yenilikçi çözümler parolasıyla Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir. Türk sanayisine, ithalatı kesici yeni uygulamalarla çözümler sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için web sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.