kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik Kaynak Makinası ile Blister Kapama Yapıştırma

Blister ambalaj, blister kutu bir çeşit vakum ambalaj türüdür. Blister, kabarcık anlamına gelmektedir. Günümüzde birçok ürünün sergilenme esnasında son kullanıcı tarafından güvenli bir şekilde gösterilmesi için çok tercih edilmektedir. Blister ambalajın içine ürün koyulduktan sonra yapıştırılması gerekmektedir. Bu blister yapıştırma işlemi ısı veya Ultrasonik teknoloji ile yapılmaktadır. Ultrasonik kaynak metodu kullanarak kısa sürede iş verimi yüksek olarak blister kapama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ultrasonik blister kaynak işlemi çevrim süresi genelde 1 saniyenin altındadır.

Sonikel Ultrasonik, uzman mühendis kadrosuyla ultrasonik teknolojiyi kullanarak üretim hızını arttıracak uygulamalar gerçekleştirmektedir. Ultrasonik kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, bu konuda Türkiye’nin neredeyse tüm büyük makine imalatçılarıyla çalışmaktadır. Özellikle, özel olarak tasarladığı titanyum ultrasonik hornlarla 7/24 çalışabilen ultrasonik kaynak sistemleri devreye almıştır. Ayrıca horn ile anvilin bir birine değerek horn zarar vermesi durumunu engellemek için özel bir Ultrasonik Koruma Cihazı geliştirmiş ve sektöre çok önemli bir katkı sağlamıştır