kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik Kumaş Dilimleme

Ultrasonik kesim teknolojisinin kullanımı, tekstil sektöründe gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle polyester hammaddeden imal astar ve teknik tekstillerin kenar kesimleri ve dilimlemeleri Ultrasonik kesim sistemleriyle yapılmaktadır. Ultrasonik teknoloji kullanılmasının en önemli nedeni, kesim sonrası kılçıklanma, titftiklenme gibi kumaştan küçük ip parçacıklarının çıkmasını engelleyen bir kesim yapılmasıdır. Sıradan bir bıçakla kesim yapılması durumunda kumaş kenarlarından ipler çıkmaktadır. Ultrasonik horn kesilen yeri kes-yapıştır yapmaktadır. Yani kesilen yerdeki iplerin uçlarını kaynatarak çıkmalarını engellemektedir. Akış hızları arttıkça, Ultrasonik kes ve yapıştır sisteminin etkisi daha iyi anlaşılmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, uzman mühendis kadrosuyla ultrasonik teknolojiyi kullanarak üretim hızını arttıracak uygulamalar gerçekleştirmektedir. Ultrasonik kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, yerli üretim ve yenilikçi çözümler parolasıyla Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir. Türk sanayisine, ithalatı kesici yeni uygulamalarla çözümler sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için web sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.