kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik Somun Perçin Çakma Makinası

Sonikel Ultrasonik, askeri alandaki projeler için özel çalışmalar yürütmektedir. Milli askeri projeler günümüzde hızla artmaktadır. Özellikle millileştirme çalışmaları kapsamında yerli teknoloji geliştirilmesi ve yerli tedarikçilerle çalışılması hedeflenmektedir. Bu çalışmalar kapsamında ultrasonik kaynak uygulamaları açısından Sonikel Ultrasonik, ultrasonik kaynak makineleri ve el tipi ultrasonik kaynak tabancalarıyla sektöre hizmet vermektedir.

Somun perçinler, plastiklerin içine gömülerek, vida yardımıyla ikinci parçanın sabitlenmesini kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle plastikler enjeksiyondan çıktıktan sonra, dış kısmı tırtıllı özel somunlar, ultrasonik titreşim ile basınç altında açılan yuvaya sokulur. Böylece ultrasonik kaynak ile sabitlenmiş olur.

Ultrasonik kaynak teknolojisinin avantajı, kalıp içinde yerleştirme gibi yüksek maliyetli bir prosesten üretimi kurtarmasıdır. Ultrasonik güç kaynağının seçimi, çakılacak somun perçinin büyüklüğüne ve üretimin kaç vardiya çalışacağına göre belirlenmektedir. Askeri ultrasonik kaynak projelerinde, nicelikten çok nitelik önem kazanmaktadır. Yapılan ultrasonik kaynak işleminin mukavemet testlerinden geçmesi gibi önemli kriterler vardır. Sonikel Ultrasonik, devreye aldığı Ultrasonik Kaynak Makinesinde bu detaylara dikkat etmektedir.

Sonikel Ultrasonik, projelerinde iş güvenliği prensiplerini de ön planda tutarak tasarım yapmaktadır. Tasarlanan ultrasonik otomasyon sistemleri CE standartlarına uygundur.