kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik Teknoloji kullanarak Tetrapak Kaynak

Tetrapak malzemesi, ambalaj sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Sonikel Ultrasonik de ambalaj sektörüne yenilikçi çözümler sunmak adına, ısı ile kaynak yerine Ultrasonik yapıştırma kullanmıştır. Tetrapak malzemesi, süt ve meyve suyu gibi ısı ve ışık ile kolay bozulabilen gıdaların paketlenmesinde  ambalaj malzemesi olarak kullanılmaktadır. Tetrapak içinde alüminyum bir katman ve onun üzerinde polietilen lak vardır. Bu polietilen lak, Ultrasonik titreşim ile eritilir ve yapışma sağlanır. Tetrapak ambalaj malzemesinin Ultrasonik kaynak makinesiyle kapatılması esnasında titanyum horn kullanmak gerekmektedir. Akustik özellikleri ve yüksek baskı adetleri sebebiyle titanyum sonotrode iyi bir seçim olacaktır.

Sonikel Ultrasonik, uzman mühendis kadrosuyla ultrasonik teknolojiyi kullanarak üretim hızını arttıracak uygulamalar gerçekleştirmektedir. Ultrasonik kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, projelerinde iş güvenliği prensiplerini de ön planda tutarak tasarım yapmaktadır. Tasarlanan ultrasonik otomasyon sistemleri CE standartlarına uygundur.